2020 Anneler günü resimli mesajları

Admin Özel Günler 10.May.2020 276 görüntülenme 0 yorum

Merhaba arkadaşlar bugün Anneler günü ve bütün annelerimizin anneler gününü kutlarız en güzel resimli anneler günü sözleri ve hareketli anneler günü sözleri sizlerle

Anneler Günü mesajları 2020 10 Mayıs Anneler Günü mesajı ve sözleri yollayın... Anneler Günü'nüz Kutlu Olsun!

2020 Anneler günü resimli  mesajları

anneler gunu mesajlari11

hareketli anneler günü mesajları4

anneler gunu mesajlari33

hareketli anneler günü mesajları3

 

anneler gunu mesajlari44

 

anneler gunu mesajlari55

 

anneler gunu mesajlari22

 

Anneler Günü kutlu olsun! Yarın 10 Mayıs 2020 Anneler Günü için en güzel mesajları buradan bulabilirsiniz. Hem kısa hem resimli Anneler Günü mesajları göndererek size bir ömür boyu destek olan annenizi mutlu edebilirsiniz. İşte en anlamlı 2020 Anneler Günü mesajları ve sözleri

 

Her yıl Mayıs'ın ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü, bu yıl 10 Mayıs'a denk geliyor. Pek çok dünya ülkesinde aynı gün kutlansa da, Anneler Günü ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor. Bu özel günde annelere çeşitli hediyeler alınıyor.

Anneler Günü'nün tarihçesi

Anneler günü geleneği, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.

 

Anneler günü ne zaman kutlanır?

Anneler Günü dünyada farklı günlerde kutlanır. En geniş şekilde Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır.

 

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.

147 Yorum

1243 Sözler

26 Üye

70 Ziyaretçi