23 Nisan Kutlama Mesajları

Admin Özel Günler 23.Nis.2021 515 görüntülenme 1 yorum

2021 23 nisan Mesajları

Merhaba sevgili arkadaşlar tüm dünyada kutlanana 23 nisan çocuk bayramı sizlerinde kutlu olmasını temenni ederiz. dünyanın bu dönemde geçirdiği korona virüs yüzünden belkide 23 nisan kutlamaları yapılamayacak bu yüzden sizlerde internet üzerinden bir birinize kutlama mesajları yollucaksınız bizlerde bu kutlamaları düşünerek sizler için 23 nisan mesajları , 23 nisan hareketli mesajlar , 23 nisan resimli mesajlar yayınlamak istedik günden güne sizler için güncel tutacağımız resimli sözleri dilediğiniz gibi istediğiniz yerde paylaşım yapabilirsiniz.

peki 23 nisan kutlamaları yapaılacak mı devlet tarafından herhangi bir açıklama geldimi 23 nisan da kutlama yapılırsa ne tür önmeler alınacak bu tür açıklamaların yer alacağı konumuzda günden güne gelişmeler sizlerle paylaşılacaktır.

 

 

23 nisan resimli mesajlar

 

23 nisan mesajları4

23 nisan şiirleri

 

23 nisan mesajları5

 

23 Nisan'ı şen, şakrak, cıvıl cıvıl, rengârenk bir ortamda kutlamaları dileği ile bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarım.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal'i, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum.

Çocuklarımıza gereken özeni göstermek, onlara güzel yarınlar hazırlamak, aslında geleceğimizi sağlam temeller üzerinde kurmamız anlamına gelmektedir. Bayramınız kutlu olsun.

 

23 nisan mesajları3

 

”Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya üzerinde benzeri bulunmayan bir anlayışla iki farklı ve önemli unsuru bir arada taşıyan milli bayramımızdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

 

 

23 nisan mesajları2

 

23 Nisan 1920 tarihi, bugün üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı, milli egemenliğin ilan edildiği önemli bir gündür. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun.

 

23 nisan mesajları6

 

”Çocukları sağlıklı ve bilgili yetiştirilmeyen uluslar, temeli çürük binalar gibi çabuk yıkılırlar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Yarının teminatı olan çocuklarımıza yarının gözüyle bakalım ki yarınlarımız aydınlık olsun 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Çocuklarımızın karınlarını ve zihinlerini doyurduğumuz kadar ruhlarını da beslemeliyiz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

Cumhuriyete, bağımsızlık ve milli egemenliğe sahip çıkan en büyük hazinemiz ÇOCUKLARIMIZA 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.

Mutlu ve güçlü Türkiye ülküsünü kuşaktan kuşağa, canlı bir meşale olarak devreden çocuklarımızın 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlu olsun.

 

 

23 nisan mesajları1

 

23 Nisan şiirler , 23 nisan hareketli sözler , 23 Nisan Hareketli Çocuk şiirleri

 

23 nisan ulusal egemenlik ve cocuk bayrami 2

 

23 nisan çocuk şiirleri

 

23 nisan kutlama mesajlari

23 Nisan mesajları

"23 Nisan, Türk Milleti'nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun."

 

"Cumhuriyet tarihimiz, bu gücün daha da yaygınlaştığı, yapıcı hamlelerle devletin ve milletin yücelmesine hizmet ettiği bir sürece işaret etmektedir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun."

 

”Çocuk yurdun temelidir. Bu ülkenin geleceği çocuklarımızdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

 

”23 Nisan, karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz gündür. Türk milletine kutlu olsun. Ulusal Egemenlik Bayramınız Kutlu Olsun…”

 

"Çocuklar sizler, Türkiye'yi bugünkü seviyeye getiren nesillerin izinden gideceğinize, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmayacağınıza inancımız tamdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun."

 

23 NİSAN NEDİR? NEDEN KUTLANIR?

Bugün;egemenliğin meclisin açılmasıyla tek kişiden halk iradesine geçtiği gündür. Bugün Atatürk’ün çocuklara bayram olarak hediye ettiği özel bir bayram günüdür.23 Nisan, dünyada çocukların sahip olduğu tek bayramdır. UNESCO, 1979 yılını ‘Çocuk Yılı’ ilan edince, ülkemiz 23 Nisan bayramını dünya çocuklarıyla kutlamaya karar verdi. O yıl kutlamaya 6 ülke katıldı, ama 23 Nisan yıllar geçtikçe bütün dünya çocuklarının kutladığı uluslararası bir bayram haline geldi. Kaynak: 23 Nisan nedir? Neden kutlanır? 

 
 
 

23 Nisan neden önemlidir?23 Nisan'ın Bayram olarak kutlanması ayrı bir önem, ayrı bir mana taşımaktadır. Herşeyden önce 23 Nisan 1920 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günün yıldönümüdür. 23 Nisan 1920’de Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi açıldı. Atatürk, 23 Nisan 1924’te, 23 Nisan gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. 5 yıl sonra da 23 Nisan 1929’da çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan ilk defa 1929 yılında “Çocuk Bayramı” olarak da kutlandı."Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" sözünden yola çıkarak milletimiz kendi kaderini kendi eline alarak var olma yok olma mücadelesini egemenlik hakkını kendisi kullanarak kazanmıştır. 7 Düvele Türk Milleti kendi kendini yönetebilecek büyük bir millet olduğunu göstermiştir. 23 Nisan'ın kazandırdığı cumhuriyet ve istiklalimizi gelecek kuşaklara emanet etmiştir. ATATÜRK bu ulusal bayramımızı bu yüzden geleceği temsil eden çok sevdiği çocuklara emanet ederek ayrı bir anlam ayrı bir mana kazandırmıştır. Kaynak: 23 Nisan nedir? Neden kutlanır?

 
 
 

23 NİSAN NE ANLAMA GELİYOR?

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979'da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.

Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.

 
 
 

Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.

Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.

Atatürk diyor ki:

“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”

 

23 Nisan yapılacak mı? Bakan Ziya Selçuk'tan son dakika açıklaması...

Bakanlarımızdan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu yılki 23 Nisan kutlamalarına ilişkin, "Evden katılabileceğimiz, aynı coşkuyu hissedebileceğimiz, neşemizden, sevgimizden, coşkumuzdan kaybetmeyeceğimiz bir program hazırlıyoruz" ifadesini kullandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gelecek hafta perşembe günü kutlanacak. Koronavirüs önlemlerinin en üst düzeyde olduğu bugünlerde törenler nasıl olacak? İşte detaylar...

 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullara ara verildi. Evde uzaktan eğitim sürüyor. Çocukların özellikle ilköğretim öğrencilerinin 23 Nisan kutlamalarını nasıl yapacağı merak ediliyor.


ANITKABİR'DE SOSYAL MESAFE DİKKATE ALINACAK


Sokağa çıkmaları yasak olan çocuklar evlerde olacak. Anıtkabir avlusunda geçen yıllarda olduğu gibi öğrenci grupları olmayacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önderliğinde Ata'nın huzuruna çıkacak heyetin de az sayıda kişiden oluşması ve sosyal mesafe kuralına uyulması bekleniyor.


TBMM 100. YIL KUTLAMALARI İPTAL EDİLDİ

Birinci Meclis'te yapılacak törenlerin olup olmayacağı henüz netlik kazanmadı. Ama TBMM Genel Kurulu'nda 23 Nisan özel oturumu yapılacak. Ama Genel Kurul'da sosyal mesafe kurallarının geçerli olması bekleniyor. Her yıl 23 Nisan akşamı yapılan resepsiyon da bu yıl olmayacak.


23 NİSAN SAAT 21.00'DE İSTİKLAL MARŞI OKUNACAK


Bu yıl Meclis'in açılışının 100. yılı. Bunun için planlanan törenler iptal edilmişti. Meclis Başkanı Şentop, "23 nisan 2020 perşembe akşamı saat 21:00'de tüm Türkiye'yi evlerinde ve balkonlarında bayraklarıyla 100. yıl coşkusunu İstiklal Marşı'nı söyleyerek kutlamaya çağırıyoruz" demişti. Saat 21:00'de televizyonlarda İstiklal Marşı'nın yayınlanması bekleniyor.


ÇOCUKLARA EVLERDE 23 NİSAN COŞKUSU YAŞATILACAK

Ve 23 Nisan'ı iple çeken çocuklar... Okullarda hazırlanan 23 Nisan gösterilerinin daha sonra telafi edilmesi sağlanacak. Evlerde çocuklara 23 Nisan coşkusunu yaşatacak etkinlikler TRT ve EBA TV'de olacak. Öğretmenler velilerden çocukların evlerinde 23 Nisan coşkusunu yaşatacak faaliyetler yapmalarını isteyecek.


TRT'de de 23 Nisan çocuk şenliğini bu yıl farklı formatta yapacak. Türkiye’nin her yerinden çocukların çekerek göndereceği videolar şenlik özel yayınında yer alacak.

 

 

Yorumlar
Filiz
Gerçekten çok güzel 23 nisan mesajları var hem 23 nisan tarihcesi hem 23 nisan resimli sözler teşekkür ederiz

147 Yorum

1243 Sözler

26 Üye

70 Ziyaretçi