Barış murat yağcı biyografisi

Moderator Biyografiler 17.Haz.2020 31 görüntülenme 0 yorum

5e9dafa367b0a91ef0cbc277

Survivor 2020 yarışmacısı.

Barış Murat Yağcı, 21 Ocak 1991 tarihinde İzmir, Çeşme, Alaçatı’da doğmuştur. Anne ve babası o henüz çok küçük yaşlarda iken boşandı. Babasından ayrıldıktan sonra ikinci kez evlenen annesinin ikinci eşi Erhan Ernak, Galatasaray ve Milli Takım Basketbol Antrenörlüğü yapan üvey babasının da yönlendirmesiyle birlikte birçok spor dalıyla ilgilendi. İzmir Özel Türk Kolejinde ve İstanbul Şehremini Lisesinde okudu. Üniversite lisans eğitimini İstanbul’da Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Daha sonra ise Anadolu Üniversitesi'nde Spor Yönetimi bölümünde eğitimine devam etmiştir. Oyuncu Birce Akalay kuzenidir.

 

İzmir’de basketbola başlayan Barış Murat Yağcı, 2003-2004’te Efes Pilsen’e geçtikten sonra forvet olarak oynamaya başladı. Ardından Pertevniyal takımında oynadı.

1.91 Cm boyunda ve 87 kilo olan Barış Murat Yağcı, Sekiz yıl aralıksız olarak profesyonel basketbol oynadıktan sonra Anadolu Efes Basketbol Kulübü'nde basketbolcu olarak oynadığı yıllarda yaşamış olduğu sakatlık yüzünden basketbola veda etmek zorunda kaldı. Bu sırada uzun boyu ve düzgün fiziğinin avantajını kullanarak modellik yapmaya başlamıştır.

Barış Murat Yağcı, 2011 yılında Best Model Of Turkey yarışmasına katıldı ve Bu yarışmada birinci seçilerek yapımcıların dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Milano, Brezilya, İsviçre, İtalya, Sırbistan, Hırvatistan, Almanya, Fransa’da modellik yaptı.

Bahar Kerimoğlu, Serkan Atar ve Ahmet Kaynak'tan özel oyunculuk dersleri aldı.

Barış Murat Yağcı, ilk olarak Kocamın Ailesi’yle oyunculuk kariyerine adım attı. Ardından Kiralık Aşk dizisinde Eymen karakterini canlandıran Barış Murat Yağcı, aranan oyuncu olarak ardından Şevkat Yerimdar dizisinin kadrosunda da yer aldı ve Bora karakterini canlandırarak oyunculuk kariyerinde de başarıya imza attı.

2018 yılında Sosyetik gelin filminde Gizem Karaca ile birlikte başrolde oynadı.

Askerlik görevini bedelli olarak yapan Barış Murat Yağcı, atletizm, voleybol, yüzme ve masa tenisi gibi birçok spor dalı ile ilgilenmektedir.

Barış Murat Yağcı, 16 Şubat 2020 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Ünlüler grubunda yarışacak olan Barış Murat Yağcı’nın takımında Aycan Yanaç, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Uğur Pektaş, Sercan Yıldırım, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Elif Yıldırım Gören, Tuğba Melis Türk, Ersin Korkut olurken, Gönüllüler takımında ise Yasin Obuz, Cemal Can Canseven, Ceyhun Uzun, Evrim Keklik, Fatma Günaydın, Makbule Karabudak, Meryem Kasap, Nisa Bölükbaşı, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan, Burak Yurdugör yarışacak.

Filmleri ve Dizileri :
2018 - Sosyetik gelin (Demir) (Tv Filmi)
2017 - 2018 - Şevkat Yerimdar (Bora) (Tv Dizisi)
2016 - Kiralık Aşk (Eymen) (Tv Dizisi)
2015 - Figüran (Sinema Filmi)
2014 - Kocamın Ailesi (Akın Ertekin) (Tv Dizisi)

 

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.

147 Yorum

1243 Sözler

26 Üye

31 Ziyaretçi