Ece Özdikici Kimdir?

bk Biyografiler 08.Oca.2020 26 görüntülenme 0 yorum

ece özdikici

Ece Özdikici Kimdir?

Benim Adım Melek dizisinin başarılı oyuncusu Funda' ya hayat veren Ece Özdikici kimdir? Benim Adım Melek dizisi Funda kimdir? Sizler için araştırdık...

İzmir’de 2 Temmuz 1982 günü doğan Özdikici, film oyunculuğu ile kameralarla tanışma fırsatı bulmuştur.İzmir’li güzel oyuncu, orta öğretim eğitimini tamamlamasının ardından İstanbul’a gelerek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarında tiyatro ve oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Bir Aşk Hikayesi adlı filmle ilk oyunculuğunu sergilemiş ardından da Anadolu Kaplanı adlı dizinin Esra’sı olmuştur. 

2006 yılında yayınlanan dizi kendi tırnaklarıyla çalışarak bir yere gelen Osman’ın hikayesini anlatmaktadır. Çetin Tekindor, Ayşenur Yazıcıoğlu, Hamdil Alkan, Beste Bereket gibi önemli isimlerin de kadrosunda yer aldığı dizide boy gösteren güzel oyuncu kariyerine Yasak Elma dizisi ile devam etmiştir. 2007 yılında yayınlanan Yasak Elma’da arkeoloji bölümü öğrencilerinin hikayeleri işlenmiştir. Dizide Özdikici’ye Yıldız Asyalı, Cengiz Küçükayvaz, Lemi Filozof, Melda Gür, Engin Hepileri gibi isimler eşlik etmiştir. Aynı yıl Yemin adlı dizi ile seyirci karşısına gelen genç oyuncu Bahar karakteriyle başarısını göstermiştir. 

Tuba Ünsal ve Serhan Yavaş’ın başrolleri paylaştığı dizinin konusu töredir. Başarılı oyuncu yer aldığı her projeyle başarısına başarı katmış ve 2011 yılında ekranlarda Ceyda karakteriyle kendini göstermiştir. Küçük Hanımefendi’nin Ceyda’sı olduğu projede Özdikici’ye Barış Bağcı, Derya Alabora, Arsen Gürzap, Zeynep Irgat, Kazım Akşar ve Cansu Tosun gibi isimler eşlik etmiştir. Ardından milyonlar tarafından beğeniyle takip edilen Poyraz Karayel isimli diziyle seyirci karşısına çıkmıştır.Poyraz’ın hayatının ve yanlış tanımış olduğu birinin gerçekleriyle yüzleşmiş olduğu hikayeyi konu alan dizinin başrollerinde İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar isimli ünlü oyuncular yer almıştır. Kariyerinin önemli bir basamağı olan 2017 yılında Fox’da yayınlanan Kadın dizisiyle Doktor Jale’yi canlandıran güzel oyuncu dizide uzun süre yer almıştır.  

Rol aldığı dizi ve filmler ;

2019 - Benim Adım Melek

2017 - Kadın

2014 - Cinayet

2014 - Poyraz Karayel

2011 - Küçük Hanımefendi

2009 - MAT

2008 - Deniz ve Mehtap

2007 - Yemin

2007 - Yasak Elma 2007

2007 - Sır Gibi

2006 - Anadolu Kaplanı

2004 - Sil Baştan 

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.

147 Yorum

1243 Sözler

26 Üye

63 Ziyaretçi