En Güncel Asker Sözleri

Admin Anlamlı Sözler 29.Ağu.2019 59 görüntülenme 0 yorum

En Güzel Asker Sözleri

En Güncel Asker Sözleri

Türk askerinin savaşa girmesini istemeyin, eğer biz savaşa girersek sizin gideceğiniz yer ancak mezar olur.

Korku nedir bilmeyiz, nerede olursa olsun savaşmaya hazırız. Düşman bizi vurduğunda değil, milletimiz bizi unuttuğunda kahroluruz.

Dağlar ne ki bizim karşımızda dursun. Biz dağları eritmiş kendi yoluna, yol yapmış bir millettin askerleriyiz.

Malazgirt’ten, Konya’ya, oradan, Bursa’ya, oradan İstanbul’a şimdi ise ülkenin her karış toprağında gözü olanın gözünü çıkaracak olandır Türk askeri.

Biz her zaman, her koşula hazırız. Düşman uyumaz, biz göz bile kırpmayız.

 

Bu bayrak solmayacak sonsuza kadar. Vatanın her karışında, göklerde dalgalanmaya devam edecek. Tek bir vatan evladı kalana kadar, bu böyle kalacak.

Bu vatanın toprağında gözü olanın, gözünü yemin olsun biz çıkarırız.

Biz ezanlarla doğduk bu topraklarda, sela ile öleceğiz, vatan için yaşayacağız. Şehadete yürümeyiz, gerektiğinde koşarız.

Birini sevmiş insan, sevdiğini anlatmak ister, bülbül durmadan gül hikayelerinden bahseder. Bizim anlatmak istediğimiz tek şey ise, al bayrağımızın hikayesidir.

 

Bu ülkenin evlatları, Allah’tan başkasına el açmaz, önünde diz çökmez. Bunların yerine ölmeyi tercih eder.

Düşmanlarımız bizi köşeye sıkıştıracaklarını sanırlar, basıp yürüdükleri toprakları sıradan bir toprak gibi görürler, ama bilmezler ki altında yatan ecdadımızı örnek aldığımızı.

Biz sadece yaşayarak çoğalmayız. Düşmanlarımız bizi öldürerek yok edeceklerini düşünürler. Ama bilmezler ki biz öldükçe çoğalırız.

Bu vatan topraklarında kimse bayrağımızı indiremez, hiç kimse ezan sesimize karışamaz, biz ölsek bile şehitlerimiz savaşmaya devam.

Sevdiğim sana özlem çekiyorum biliyorum ama vatan görevimin önüne hiçbir şey geçemez. Biz ömür boyu görevliyiz sevdiğim. Vatan ne zaman zora düşse yanında oluruz.

Sevdiğim sen gittiğindendir hep bir tarafım eksik, seni uzun bir süre göremeyeceğimi bilmiyorum fakat, vatan borcu bu her şeyden önce gelir.

 

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.

147 Yorum

1243 Sözler

26 Üye

183 Ziyaretçi