En Güncel Motivasyon Sözleri

Admin Anlamlı Sözler 22.Eyl.2020 420 görüntülenme 2 yorum

motivasyon sozleri 1

En Güncel Motivasyon Sözleri

Hayatta nerede olduğunun bir önemi yok. Sen kurduğun hayalin içindesin.

 

Senin düşlemekte olduğun hayat için, insanlar çalışıp, cesaret edip o konuma gelmişlerdir.

Tecrübeler hayatta bazı şeyler öğretir insanlara. Hayallerinin peşinden kendinden emin bir şekilde giden, istediği hayata ulaşmaya çalışan insanlar sarf ettikleri çabanın sonucunu er ya da geç alırlar.

Önünüze bir hedef koyuyorsanız, geri dönmemek için arkanızdakileri unutmanız gerekir.

Uçurtmaların rüzgârda uçtuğunu biliriz ama ona karşı uçtuğunu bilmeyiz. Biz insanlara bir şeyler öğreten durumları, zor ve karşı anlardır.

 

Siz kendi hayatınıza odaklanın ve kendi kurduğunuz hayallerin peşinden sürüklenin. Başkasının size bir şeyler söylemesine izin vermeyin. Siz kendi çizginizi kendiniz çizin.

Siz kendi iç ruhunuza inandığınız sürece, hayatta iyi şeylerin olmaya başladığını da göreceksiniz.

Hayatınızı düzene sokmak ve bir şeyleri başarmak için, her şeyden önce yapmak istediğiniz şeye inanmanız gereklidir.

 

Mutluluğa ulaşmanın tek bir yolu bulunmaz asla. Mutlu olmak için farklı yollar vardır. Siz yanlış bir yola girmiş olabilirsiniz, ama geri dönüp azimle doğru yola ulaşmak yine sizin elinizdedir.

Kendinizi motive etmek istiyorsanız, tarihe bakın ve kendinize dersler çıkarın. Mucitleri kendinize örnek alırsanız, onların başarıya ulaşmak için ne kadar çok denediklerini ve asla vaz geçmediklerini de görürsünüz.

Yaşamınızda sorunlar olmasına aldırış etmeyin. Sorunların ardında hep birer hediye saklıdır. Bu hediyeler bizleri daha güçlü kılar.

İnsanlar yeni bir şeyler yapmaktan korkarlar. Cesaret etmek, önceden yapılanı yapmak değildir. Yapılmayanın üzerine gitmektir.

Hedeflerinize ulaşmadaki en çok karşılaşılan problem, sorunun tamamını bir kere çözmeye çalışmaktır. Oysa ki sorunu parçalar halinde elinize alırsanız, bütünü çözmenin daha kolay olduğunu göreceksiniz.

İnandığınız şeylerin peşinden koşmaktan çekinmeyin. Ama inandığınız şey yanlış yola doğru çıkmaya başlarsa bunu değiştirmeyi de bilmeli kendinize yeni inanacağınız hedefler bulmalısınız.

 

Hayatınızı sabote etmek istiyorsanız, kendinize inanmaktan vaz geçerek buna rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Zor olan bu hayatta önüne bir hedef koyabilmektir. Bir insana hedef belirlerseniz, o yolda gitmek için çabalayacaktır.

 

İnsanlar olduğu gibi değil, olmak istediği gibi olurlar. Kendinizi mutlu etmek istiyorsanız, o şekilde davranmalısınız. Bir süre sonra, mutlu olmaya başladığınızı hissedeceksiniz.

Yorumlar
kekomutlu
Yeni sozler laszim kapask sozleri
Admin
sitemizde kapak sözler diye aratırsanız fazlaca bulacaksınızdır

147 Yorum

1243 Sözler

26 Üye

172 Ziyaretçi