En Güncel Platonik Aşk Sözleri

Admin Aşk Sözleri 29.Ağu.2019 69 görüntülenme 0 yorum

Platonik Aşk Sözleri

En Güncel Platonik Aşk Sözleri

Öyle tutuldum ki sana.  Mesafelerin hiçbir anlamı olamaz benim için. Kim demiş ki uzaktasın. Kurduğum hayallerdesin, Sevdiğim çiçeklerdesin. Baş koyduğum yastıktasın. Gece karanlığında, odamda yanı başımdasın.

 

Anlamını yitiren sözlerde ararım seni. Küçük bir çocuğun, en masumane göz yaşlarında. En saf duygularla aşığım sana. Yardım eyle ey güzel! Delice vuruldum ben sana.

En güzel sözler, en güzel şarkılar ve en anlamlı mısralar! Öyle tarifsiz bir aşkla sevmişim ki ben seni. En güzel diye başlayan her şey, bu aşk karşısında anlamsız kalırlar.

Her daim aklımdasın. Peki sen ne yapmaktasın? Sende beni düşünüyor musun? Yoksa, bahtım gibi kara gökyüzüne mi  bakmaktasın? Alsan eline kağıdını kalemini. Birazcık sevda karalasan. Her seferinde yazdıklarını beğenmeyip, gün ağarıncaya kadar yazsan. Sonra versen gökyüzündeki bir meleğe, belki bana getirir diye. Ya da biranda sen kendin gelsen. Sen kokan aşk mektubunu, kendi ellerinle bana versen.

Kırk ikindi yağmurları gibi olmasın sevdamız, yağıp ve geçen. Toprağa, topraktan ağaca, ağaçtan havaya yansıyan bir oksijen gibi olmalı. Bizlere hayat verirken, tüm dünyaya yayılmalı.

Öyle büyük bir sevdayla bağlıyım ki ben sana. Sığdıramadım seni koskocaman dünyama. Sen gidersen yarım kalacak tüm hikayeler. Seninle tamamlanacak, anlam bulacak tüm aşk romanları, tüm heceler, tüm şiirler.

 

Leylalar kıskandıracak bir aşkla seviyorum ben seni. Mecnun’un çölleri basit, Ferhat’ın dağları küçük kalır. Bu aşkı görseydi eğer. Aşkından yanan Kerem, bir kez daha yanar. Hiçbir aşk kahramanına özenmeye hacet yok ey sevgili. Uzatırsan ellerini, yazabiliriz en güzel aşk destanını.

Karanlık gecelerimdeki yıldızım. Seni çok seviyorum. Sensiz kaldığım gecelerde, seni gökyüzünde arıyorum.

Tüm dertlerime dermandır senin aşkın. Umursamaz tavırlarıma, çeki düzen vermektir seni sevmek. Ne aldığım oksijen, ne toprak, ne de su! En büyük yaşamam sebebimdir gözlerin!

Bir Yusuf olmuşum senin aşkınla. Gözleri can yakan bir Zeliha’da kalmışım. Aslı’yı bulmuşum senin aşkınla. Kerem olup kızgın çöllerde yanmışım! Bir aşkın umudu için en umulmaz çölleri de aşarım, Yusuf olup, atıldığım kuyudan da çıkarım. Yeter ki sen, bir ömür gözlerimde öylece kal yeter.

 

Aşkın için yazılacak her söz, gözlerinde anlamını yitirir aslında. Öyle büyüleyici bir güzelliğin var ki, yazmak için yazan şairler gibiyim. Başladığım bir cümlesin. Anlamlı kelimelerle bitirmeliyim.

Yaşıyorken bir hazan mevsimini, aşkınla buldum ben çiçekler açtıran mevsimi. Bir gülüşünle yeniden yeşerdi bak dallarım. Bir bakışınla açtı güllerim, patladı tomurcuklarım.

Aşık bir bebek gibidir. En güzel duygularla beslemek gerekir. Atacağı adımları öğretmek, öğrettikçe öğretmektir. Bazen sevmenin, daha ötesinde de sevmektir. Başladığın en anlamsız cümleyi bile, en anlamlı bir şekilde bitirmektir.

Geçmiş yaşanmışlardan ibarettir. Silmek atmak belki zordur ama, sana her bakmamda bir kez daha siliyorum. Benimde sevdim zannettiklerim varmış. Gözlerin gözlerimde kalınca anladım ki, ben ilk defa seviyorum.

 

Gözlerin.. Kaşların.. Saçların.. Rüzgar titret eşsiz güzelliğin karşısında.. Sana olan bir tutkuyum ben.. Kendimi bulurum ben sende, dinlediğim her şiirde.  Çalan her aşk şarkısında.

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.

147 Yorum

1243 Sözler

26 Üye

255 Ziyaretçi