En Güzel Düşündüren Sözler

Admin Anlamlı Sözler 29.Ağu.2019 262 görüntülenme 0 yorum

dusundurucu sozler

En Güzel Düşündüren Sözler

İnsanı üzen düşmanlarının ihaneti değildir. Dostlarının ihanetidir ve ettiğin mücadelede seni boğan kelimeler değil sevdiklerinin sessiz kalmasıdır.

Kim olarak göründüğün değil, hayatta ne yaptığının kim olduğunu tanımlar. Kötü bir şey senin başına gelmişse eğer senin yüzünden değildir bu. Kötülük seni tanımlamaz. Kötülük yapanı tanımlar.

Ne kadar zor olsa da bir insanın kalbi tamir edilir. Kırk kalbi olan insanın yaraları iyileşir. Ne kadar zor olsa da, hayat ne kadar çok engel çıkarsa da bunlar yapılabilir ama ihanetin açtığı yarayı kapatabilen bir yol henüz bulunmadı.

Beni güçlü yapmayan her şeyi terk ettim. Düşüncelerimi bile. Eğer tek bir his bile inançlarıma ve gücüme zarar veriyorsa, o hissi bile hissetmemeyi tercih ederim.

Yolun herkes gibi seni götürdüğü yere gitmekten vazgeç çünkü yollar hep aynı çıkmazlara çıkaracak seni de diğerleri gibi. Sen başka bir yol bul ve bırak o yol sadece senin kaderin olsun.

 

Savaşta ve aşkta herkese karşı adil olmak gerekir. Yaşamın her şeyi tekrar tekrar önüne çıkarmak gibi bir adeti var çünkü.

Hayat yolculuğu kendini bulmak değildir. Kendini yeniden ve en baştan yaratabilmektir.

Size hayır diyen ve size engeller çıkaranlara teşekkür edin çünkü bu gün bu sebeple bu denli güçlü ve yıkılmaz oldunuz.

Başkalarının amaçlarını gerçekleştirmek için ömrünüzü vermeyin. Kendi hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için yaşamaya gayret edin.

 

Hayat sizin sırtınızı yere getirdi diye üzülmeyin. Hayat bunu sadece size yapmadı ve yapmayacak. Ayağa kalkın ve mücadeleye devam edin. Hiç vazgeçen bir insanın başarılı olduğunu gördünüz mü?

Denemeden bilemezsin, sevmeden öğrenemezsin ne kadar güçlü ve zeki olduğunu. İçindeki potansiyeli ortaya çıkarmanın tek yolu, sürekli denemek.

Büyük düşünceler sadece büyük düşünen insanlara hitap eder ama şu bir gerçek ki, sadece büyük düşünmeyip bunu icraata dökenler, dünyadaki herkesin kalbine dokunur.

İnsanların kusurlarını ortaya çıkarmadan önce kendi hatalarını düzetmeye çalışmalı insan.

Anlamlı Sözler İçin Tıklayın!

İnsanları küçük görme, onların düşüncelerini küçümseme, koca bir ormanı yangın alanına çeviren bir küçük kibrittir unutma.

 

Düşünceli bir insan ol ve dünyada senden başka varlıkların da yaşadığını unutma. Dünya sadece senin çevrende dönsün diye yaratılmadı hatırla.

İyi kalpli insanların başına gelen kötülükler o insanları kötü yapmaz ya da karalamaz. Kötülük yapanın hanesine yazılır.

Sadece yapmak istediğin konuya odaklan. Başarısız olmanın da başarının bir parçası olduğunu unutma ve denemekten sakın vazgeçme. Bu dünyaya gelmenin tek sebebi budur belki de.

Ahlaklı insan sadece kendisi gibi olanlara değil, kendisi gibi olmayanlara da şefkat ve adalet gösterendir.

İnsanları her zaman yargılayan ya da aşağılayan insanın sorunu kişiseldir. Gönül aynasında gördüğü aslında hep kendisidir.

Aşk paylaşmak ve şu üç günlük dünyada sevgiyle insan olduğunu hatırlamaktır. İnsan gibi sev, sevdiğine insan gibi davran. Aşk daha fazla bir şey beklemez zaten senden.

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.

147 Yorum

1243 Sözler

26 Üye

184 Ziyaretçi