En Güzel Hayat Sözleri

Admin Anlamlı Sözler 29.Ağu.2019 369 görüntülenme 0 yorum

Hayat İle İlgili Sözler

En Güzel Hayat Sözleri

Bu Hayat Sizin Bildiğiniz Gibi Diil ( Babamdan )

Küskünlüğüm aslında sana değil hayat. Senin karşıma çıkardığın vefasızlara. Kıymet bilmeyen, iki yüzlü dost sandıklarıma.

Bir türlü anlaşamadık seninle. Her ne kadar anlaşamasak da, yaşamaya değersin yine de.

Öyle anlamsızsın ki hayat. Bir kumarbazın oynadığı şans oyunları gibisin. Bugün kasa doluyken, bir gün yine aynı kumarda, tüm kazandıklarını kaybedersin.

Unuttum be hayat. Senden geleni de, vefasızların ettiklerini de. Şimdi gitme vakti. Bakalım, hangi dost bildiklerim kaldıracak cenazemi.

Hayat karşınıza her türlü engeli çıkarıp, yere yüzüstü düşmenize neden olabilir. Ama onun zorlukları karşısında gerçekten mücadele etmek ve kazanmak istiyorsanız, yerde fazla beklemeden ayağa ve atağa kalkmalısınız.

Hayat dediğin ilk durağı doğum olan, son durağı ise ölüm olan bir yolculuktur.

Aşkın temeli hayattır. Aşk yoksa, hayattan beklentilerde yok denecek kadar azdır.

 

Eğer ki tek kişilik bir hayat yaşıyorsanız. Yanınızda ikinci kişi olana kadar, yine hayallerinizi tek kişilik kurmaya devam edin. Hayatta birçok şey, beklentilerinizin altında kalabilir.

Öyle anlar yaşarsın ki hayatta. En kalabalık anlarda, kimseye çarpmamak için çokta gerekli olmayan çabalar sarf etmen gerekebilir.

Hayatı yaşarken, en yüksek zirveye tırmanıyorcasına yaşayın. Zirveye tırmanırken, geride bıraktığınız güzelliklere dönüp bakarak, hatırlamayı unutmayın.

Alnına yazılan hayatı, herkes bir şekilde yaşar. Ömür, bir şekilde noktalanacaktır. Ancak önemli olan, sizin bu yaşamı şeref ve şan dolu bir yaşantı ile güzelleştirebilmenizdir.

Bir çoğumuzun hayat adına yapmış olduğu en önemli hatalardan birisi, erken yaşlanmak ve geç akıllanmış olmaktır.

Zamanı israf etmeyin. Nasıl ki sofranıza yiyebileceğinizden çok daha fazlasını koymuyorsanız, hayatınıza da hakkıyla değer vereceğinizden fazlasını almayın.

 

Hayattan bir beklentiniz varsa, önce ona ve insanlara bir şeyler vermeyi ihmal etmeyin. Karşılığında insanlar size bir şey vermese bile, hayat sizi asla boş çevirmeyecek kadar sadıktır.

Hayatını doğrularla yaşamayı bilmeyen insanlar, başkalarının yanlışlarına hayatlarını mahkum kılarlar. Yalnız kalsan dahi, sırf birilerinin takdirini kazanmak için çaba sarf etmeyin. Böyle bir doğrular bütünü ile hareket ettiğinizde hem vicdanınıza, hem de diğer insanlara karşı hesap vermek zorunda kalmazsınız.

Boşa geçen hayat, bedenin olmasa da kalp ve ruhun erkenden ölümüdür.

Hayatınızın çıkmaz bir yolda olduğu için üzülmek yerine, o yaşantının direksiyonunda kendiniz olduğunu hiçbir zaman unutmayın.

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.

147 Yorum

1243 Sözler

26 Üye

178 Ziyaretçi