Karşılıksız Aşk Sözleri

Admin Aşk Sözleri 29.Ağu.2019 259 görüntülenme 0 yorum

karşılıksız aşk

Karşılıksız Aşk Sözleri

Kalbimde heyecan, bakışlarımda ürkeklik oldun. Belki ilkim değilsin ama, gözlerim gözlerinin yeşiline değdiği zaman, en  sonum oldun.

 

Yıllardır hasret kaldığım. Hayaliyle uykuya daldığım. İçimdeki sızım, adını haykırışım. Bir ömür boyu birlikte olabilmek dileğiyle, İyi ki hayatımdasın.

Sevdaya kanat çırpan bir kuş misali, ne kadar uzağa gitsem de yine sana, yuvama dönüyorum. Kah içimi sızlatırsın, kah canımı yakarsın. Ne yaparsan yap tüm dünyam olarak kalacaksın. Çünkü seni ölümüne seviyorum.

Ben sende demir attım tüm gereksizliklere. Hece hece adın var gökyüzümde. En sığ liman olsan, yinede sana sığınacağım. Tuttuğum bu elleri, bir ömür boyu bırakmayacağım.

Gözlerin değdiğinde gözlerime, aşkın o an inmişti yüreğime. Sen benim kabul olmuş duam, gerçekleşmiş hayalimsin.  Vazgeçilmezim. Hem evvelimsin, İnşAllah hem de ahirimsin.

Bir gün bu aşkın faili ben olsam bile, dilerim ki gözlerinle yargılayıp, yine yüreğinde mahkum edersin.

Sen benim; başlayıp da bitiremeyeceğim şiirimsin. İlhamı sen, duygusu sen. Hecesi sen, mısrası sen. Bu kadar sen varken, en usta şair edasıyla yazıyorum ben.

Sensiz uyandığım her gün büyütüyor hasretini. Daha büyük kelimeler dökülüyor artık kalemimden. Bu kadar uzatma, ey düşler ülkemin prensesi. Artık bekletme! Biran önce çık gel!

Özlemim. Beklenenim. Seni ne kadar sevdiğimi sorma bana. Sonsuzluğun sonu desem, o bile az kalır. Hudut çizemem sevginin karşısında.

Gecemde aysın, sabahımda gün ışığım. Kalemimden dökülen en güzel cümlemsin, sana delicesine aşığım.

Yıldız yıldız gözlerine vuruldum ben. Güneşin gülümsediği saçlarına vurgunum. Anlasana ey zalim. Ben sana hayat kadar tutkunum.

Bırakma ne olur ellerimi. Perçin perçin vurulmuşum ben sana. Benim için dünya bir yana, sen bir yana.

Duygu duygu yazdım seni kalbime. Çok şey anlatır “aşk” olsa da tek hece.

Yetiyordu uzaktan uzağa bir bakışın. Sevildiğinin farkında olmadan gülücükler saçışın. Belki bana yar olmazsın ama, ömrüm oldukça kalacaksın aklımda.

Sevmek her zaman dokunmak ve karşılık görmek değildir. Uzaktan uzağa, hayaller deryasında sımsıkı sarılmak, hayallerde onu en güzel köşeye koymaktır.

İmkansız bir aşkın esiriyim. Düşlerimde büyüttüm ben seni. Tutamasam da ellerini, bilmesen de sevdiğimi. Öyle çok sevdim ki seni. Ansızın çekebilirim kendi ipimi.

Hiçbir karşılık beklemedim seni severken. Masum bir çocuğun, cansız bir oyuncaktan karşılık beklemediği gibi. Yavrusunu besleyen bir kuşun, yavrusundan karşılık beklemediği gibi. Sevgimle büyüttüm, sevgimle yaşattım seni.

Adına yazılmış yüzlerce şiir, binlerce kelime var. Karşılığını alamasam da, en güzel şiirim sen kalacaksın yar.

Bir umutsun içimde. Olmasa da, olacağına hep inandığım bir umut.

Gözlerin gözlerime her değdiğinde, sil baştan aşkı buluyorum ben sende. Yeniden severcesine.. Dirilip ölürcesine..

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.

147 Yorum

1243 Sözler

26 Üye

28 Ziyaretçi