Rahmi özkan

Moderator Biyografiler 02.Haz.2020 37 görüntülenme 0 yorum
 

2553161

Rahmi özkan kimdir

Doğum tarihi : 1939
Rahmi Özkan kaç yaşında : 81
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Avukat
Rahmi Özkan doğum yeri : Siverek, Şanlıurfa
 
Hüseyin Rahmi Özkan, 1939 yılında Şanlıurfa’nın Siverekilçesinde doğmuştur. İlkokul ve ortaokul eğitimini Siverek’te, liseyi Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamlamıştır.
 
1958 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. Rahmi ÖZKAN, fakültedeki talebe derneklerinde gösterdiği sosyal çalışmalar sonucu önce hukuk fakültesi talebe derneğinde görev almış ve o tarihteki üniversitelerin üst teşekkülü olan Milli Türk Talebe Birliği genel kuruluna hukuk fakültesi delegesi olarak iştirak etmiş, önce Milli Türk Talebe Birliği genel kurul başkanlığına, daha sonra da Milli Türk Talebe Birliği İstanbul icra konseyi başkanlığına 1961 yılında seçilmiş ve bu görevini 1963 yılına kadar devam ettirmiştir.

Bu görevi esnasında MTTB yi temsilen Ankara da devlet erkanı ile çeşitli çalışmalarda bulunmuş bu cümleden olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde ve Çankaya köşkünde gençlik lideri olarak Türk Gençliğini temsilen çeşitli temaslarda bulunmuştur.

1961 Anayasası halk oylamasına sunulmadan önce zamanın cumhurbaşkanı orgeneral Cemal Gürsel ve gençlik lideri olarak Rahmi Özkan Türkiye radyolarından 19 Temmuz 1961 tarihinde 21:50 – 22:00 saatleri arası yaptığı konuşmayla anayasaya evet kampanyasını başlatan konuşmayı yapmıştır.

1963- 1965 arasında askerlik görevini yedek subay olarak yaptı. 1966 yılında hukuk fakültesinde derslerine dönerek 1969 Şubatında mezun olmuştur. 1970 yılında yazıhanesini açarak İstanbul Barosuna kayıtlı serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. Kendini tamamen ceza davalarına yöneltmiş ve ceza avukatlığı konusunda da kendini kabul ettirmiştir.

Müge Anlı’nın televizyonda sunduğu “Tatlı-Sert” isimli bir programında Psikiyatr Arif Verimli ile birlikte avukat Rahmi Özkan da görev yapmaktadır. Daha önce de Serap Ezgü’nün programında danışman olarak görev yapmıştı.

Rahmi Özkan, Güzin hanımla evlidir. Bir oğlu, bir kızı vardır..

 

 

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.

147 Yorum

1243 Sözler

26 Üye

81 Ziyaretçi