Rüzgârı Dizginleyen Çocuk

Moderator Tanıtım Yazıları 09.May.2020 90 görüntülenme 0 yorum

ruzgari dizginleyen cocuk 354305 847030 35 O

The Boy Who Harnessed the Wind, maddi imkansızlıklar sonucu okuldan atılan 13 yaşındaki bir çocuğun hikayesini konu ediyor. William Kamkwamba, Malavili’de yaşayan 13 yaşındaki bir çocuktur. Zeki bir çocuk olan William, ailesinin yaşadığı maddi zorluklar yüzünden çok sevdiği okulundan atılır. Fakat bu William’ın çalışma isteğine engel olmaz. William, kimsenin haberi olmadan geceleri okulun kütüphanesine gitmeye başlar. Kütüphanede saatlerce çalışan William, bir süre sonra büyük bir başarı elde eder. William, yaptığı çalışmaların sonunda babasına ait olan eski bir bisikletini parçalarını kullanarak bir rüzgar jeneratörü yapar. Bu başarı sadece onun ve ailesinin hayatını değiştirmekle kalmayacak, köyün de sefaletten kurtulmasını sağlayacaktır.

William Kamkwamba ve Bryan Mealer’ın aynı adlı çok satan kitabından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Chiwetel Ejiofor oturuyor. Maxwell Simba’nın 13 yaşındaki çocuğa hayat verdiği filmin kadrosunda Chiwetel Ejiofor, Aïssa Maïga, Joseph Marcell, Noma Dumezweni, Lemogang Tsipa gibi isimler yer alıyor.

İzlenmesi gereken yokluğun yetenekle birleşince neler yapılabileceğini gösteren, insanı nelere ne saçma şeylere üzüldüğü konusunda terbiye eden bir film.Film gerçek hayat hikayesi olmasi sebebiyle de izlenmelidir .

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.

143 Yorum

1239 Sözler

26 Üye

47 Ziyaretçi