Tolga Sarıtaş Kimdir?

bk Biyografiler 13.Ara.2019 4 görüntülenme 0 yorum

tolga sarıtaş

Tolga Sarıtaş Kimdir?

Tolga Sarıtaş, birçok dizi ve filmde rol aldı. Aslen Sivas'lı olan yakışıklı oyuncu Tolga Sarıtaş, 30 Mayıs 1991 yılında dünyaya geldi. Lise öğreniminin ardından tiyatroya olan ilgisi nedeniyle Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Zeytindalı’nda tiyatro sahnelerinde yer alan Tolga Sarıtaş TV ekranında ilk deneyimini ise Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Cihangir karakteri ile yaşadı. Son olarak Ferhat İle Şirin dizinde Ferhat karakterine hayat veren Tolga Sarıtaş kimdir?

Tolga Sarıtaş, 30 Mayıs 1991 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Berfin ve Gencay isimlerinde iki kardeşi olan Tolga Sarıtaş aslen Sivaslıdır.

 Lise eğitimini Halil Akkant Lisesinde tamamlayan Sarıtaş, Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Zeytindalı'nda çeşitli tiyatro oyunlarında yer aldı. Halen Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümünde okumakta olan Tolga Sarıtaş bir dönem Omega adlı bir müzik grubunda baterist ve gitarist olarak sahneye çıkmıştır.

2009 yılında yardımcı oyuncu olarak Bahtı Kara adlı sinema filmi ile beyazperdede izleyici karşısına çıkan Sarıtaş, oyunculuk kariyerinin en önemli basamak taşlarından biri olan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Cihangir karakterini canlandırarak büyük beğeni toplamış ve tüm Türkiye’de tanınmıştır.

 

2015 yılının iddialı dizilerinden Güneşin Kızları’nda başrol oyuncusu olarak yer alan Tolga Sarıtaş, Star TV’de yayınlanan ve büyük beğeni toplayan Söz adlı dizide Üsteğmen Yavuz karakterine hayat vermiştir. Şimdi ise Fox TV'de yayınlanan Ferhat İle Şirin dizisinde Ferhat'ı canlandırmaktadır.

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.

147 Yorum

1243 Sözler

26 Üye

80 Ziyaretçi