Twitter sözleri

Moderator Özlü Sözler 24.Eyl.2020 274 görüntülenme 0 yorum

EbJRcpLXsAAB6yo

 

Erich Fromm diyor ki; “Önemli olan sözler değil davranışlardır. Sevdiğini söyleyen birisi yerine, sevgisini gösteren birisine inanın.” Bu böyledir. Birisine seviyorum demek ve bunu hissettirebilmek çok ayrı şeyler. Tam da bu yüzden davranışa yansımayan hiçbir şey gerçek değildir.

 

❝Demem o ki, kimseye gereğinden fazla anlam yüklemeyin. Unutulmayacak anı, silinmeyecek insan yok. Kimse için kendinizden ödün vermeyin. Vazgeçilmez olan sizsiniz bir başkası değil, önce kendinize değer verin kişiler gelip geçicidir, siz hep kendinizle berabersiniz.❞ Bukowski

 

Şöyle bir alıntı okudum çok beğendim: "İnsan çok sevmekten, kıyamamaktan, kızamamaktan, üzememekten ve hep alttan almaktan kaybeder. Hayat, ilk olarak kendini yok sayanları harcar."

 

Poablo Neruda: "İyi insanlar kırıldıkça içine kapanır, dışarıdan bakanlar ukala zanneder." diyor. Ve Dostoyevski ekliyor: "İnsanlar seni çözemedikleri zaman ön yargılarını kullanırlar.”

 

“Dinleyeni olmadığından değil, anlayanı olmadığından sessizleşir insan.” diyor Osho. Ve farkında mısınız? Gün geçtikçe sessizleşiyoruz.

 

Flaubert'in aşk tanımı: "Merak. Birine karşı, ansızın, bir merak duymaya başlarsınız, korkunç bir merak. Onu tanımak, onunla doğmak, dünyaya onunla yeniden gelmek tek amacınız haline gelir. Aşka en uzak cümle, senden nefret ediyorum değil, bilmek istemiyorumdur."

 

Sabahattin Ali çok fazla beklenti içinde olmamayı şöyle anlatıyordu bize.. “Bu hayatta mutlu olmanın yolu, beklentiyi düşük tutmaktır. Yoksa kanatlarından vurulmuş kuşa dönersin.”

 

Ne güzel söylemiş Şems; “Hayat bu, bir bakarsın her şey bir anda son bulur. Hayat bu, son dediğin an her şey yeniden can bulur.”

 

Neşet Ertaş’tan hayat boyu kulağa küpe olması gereken bir öğüt; “ Şahsınıza karşı haddi aşan, hududu geçen, küstahlaşanları, altın olsa kesenizde, bal olsa kasenizde tutmayın. ”

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.

147 Yorum

1243 Sözler

26 Üye

27 Ziyaretçi